Абсурдно е твърдението за оказан натиск върху ДПС. Това заяви депутатът от ДПС Станислав Анастасов пред bTV.
Още: Борисов няма да гласува по вота на недоверие, щял да облече тениска с лика на Коцев (ВИДЕО)
Още: "Държавата не му принадлежи": ПП-ДБ ще предложи НСО да спре да охранява Пеевски (ВИДЕО)
Според него не е много смилено да коментира Радослав Василев, като ДПС заявили последно онези комисии, които не били заявени от никого. Демонстрира се в момента едно разбиране от бившия премиер Кирил Петков за политиката, която тежко се битовизира, посочи Анастасов.
ДПС има добри експерти за всички комисии в Народното събрание, но конкретно Комисията по спорта първоначално не била заявена от никого, подчерта депутатът от партията на Мустафа Карадайъ.
По думите му всички комисии са важни, но въпросът е депутатите да видят какво правят дългосрочно. ДПС гледат да отстъпват, за да може да върви напред Народното събрание. За да има бюджет, защото това, което имаме е трагично, трябва да има яснота какви политики ще се водят и какво правителство ще има, изтъкна Анастасов.
Още: "С най-нежния глас ми каза, че съм мишка": Ивелин Михайлов закъснял за работа заради Пеевски
Още: ДСБ започва проверка дали държавата фаворизира дадени общини (ВИДЕО)
ДПС ще поддържат добрия тон и ще отстъпват там, където е необходимо, за да може да върви диалогът между всички. ДПС ще подкрепи всеки един мандат, който си поставя за цел дневният ред на хората. Доколкото се занимаваме с радини вълнения и Кирил Петков, ДПС не виждат какво могат да подкрепят като мандати за съставяне на правителство.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Атанасов за сблъсъците с Пеевски: Даде се знак на обществото кой управлява държавата (ВИДЕО)
Още: Само при едно условие ГЕРБ и ДПС биха пожертвали Гешев