Хиляди пред парламента в подкрепа на правителството (ВИДЕО)

22 юни 2022, 18:55 часа 1879 прочитания 0 коментара

Час преди гласуването на вота на недоверие срещу правителството, пред Народното събрание се събраха хиляди привърженици на кабинета на Кирил Петков. По този начин те заявиха подкрепата си за него и пожелаха то да остане, за да продължи да работи.

Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)

Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти

Още: Протест в подкрепа на правителството на Кирил Петков

Всички изказали се се обявиха за едно по-добро бъдеще. Някои от тях признаха, че кабинетът е допуснал грешки, но според тях те не са фатални. Малко след 18:30 часа се стигна до леко напрежение, след като на трибуната се качи човeк, който отправи нецензурно послание срещу правителството. Той обаче бе бързо изведен от полицията и не се стигна до по-сериозен инцидент.

Всичко за вота на недоверие – четете тук.

Още: Хората на Пеевски доволни, че парламентът прекъсна ваканцията си заради тях

Още: Политици по ChatGPT за TikTok: Депутати се подиграват на "Величие"

"Не на страха, не на безразличието, не на мафията!", обявиха от трибуната привържениците на кабинета. Думите им бяха посрещнати с възгласи "Победа!".

Още: Радев, Борисов, Пеевски: За кого са изгодни нови избори? Обяснява Диана Дамянова (ВИДЕО)

Още: Нови данни: Българите с оценка за срещите в Белия дом и повече одобрение за САЩ над Русия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес