Борисов не знам с какво се хвали, като по време на НДСВ кредитният ни рейтинг се повиши 17 пъти, а сега дори не се повишава рейтингът, а перспективата. Бих му казал, ”Посмали Манго”, ”Посмали малко”. Това заяви икономистът Владимир Каролев пред bTV.
Още: "Правилно за България": Сачева за подкрепата на "ДПС - Ново начало"
Още: "БДЖ имат достатъчно проблеми, за да им измисляме нови": Репортаж ядоса Гроздан Караджов
Това, което каза Борисов е отчасти вярно, отчасти невярно, посочи още Каролев в коментар за изказването на премиера по повод международната рейтингова агенция "Фич", която повиши перспективата от стабилна на положителна пред дългосрочния кредитен рейтинг на България в чуждестранна и местна валута. "Несигурният резултат от изборите ще влоши положителната перспектива на рейтинга на България, заяви Бойко Борисов.
Основните показатели, които всички кредитни агенции разглеждат, са свързани с ръста на икономиката. В изследването нас ни сравняват с по-слабо развитите страни. Друг важен показател е финансовото състояние на държавата.
Наистина финансовото състояние на държавата е добро, но това е благодарение на валутния борд, Борисов няма никаква заслуга. С "Фич" съм съгласен, че без да броим КПП-тата, след Швеция България беше страната с най-малки рестрикции, което се отразява на сравнително доброто състояние на икономиката ни, заяви Каролев, цитиран от Фрогнюз.
Още: "Съдружници по неволя сме": Киселова отговори на Йотова за подкрепата от Пеевски
Още: Пеевски: Системата на МВР има нужда от своето ново начало
В доклада на "Фич" се казва, че не очакват политическа нестабилност, пише че има вероятност за правителството на малцинството, но не очакват това да доведе до проблеми, добави той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото
ГЕРБ не правят големи пакости, защото валутният борд им пречи, но политически стоим добре. Ако някои от големите популисти се съберат и спечелят изборите, това носи политически риск, но те няма да съберат 4%, каза още Владимир Каролев.