"Гешев трябва да се съсредоточи около една от основните критики - че липсват разследвания и влезли в сила присъди за корупция по високите етажи. Като гражданин има право на такъв коментар, ако има желание да го промени - да напусне поста си на главен прокурор, да влезе в политиката и да действа. Докато е главен прокурор трябва да се съсредоточи върху друго", коментира правосъдният министър в оставка Надежда Йорданова по БНТ.
Още: Ивайло Мирчев: Антикорупционната комисия действа като ОПГ под политическа маска
Още: Терзиев покани всички партии в СОС да обсъдят бюджета на София
Тя похвали действията на държавата за правосъдната реформа. Брюксел ги отчел в последния си доклад на върховенството на правото в държавите-членки, но имал притеснения. Въпросите, които все още не са решени, посочи правосъдната министърка в оставка, са включени в програмата на "Продължаваме промяната".
ОЩЕ: ЕК пак ни критикува, че няма достатъчно присъди за корупция по високите етажи на властта
За де факто становището на Гешев относно "кюлчетата и пачките" т.е. скандала с Бойко Борисов и снимките от спалнята му, прочетено в Брюксел, Йорданова заяви: "Главният прокурор дължи отчетност пред НС, дължи уважение към депутатите. Недоумение буди за мен как така главният прокурор информира евродепутати от определена политическа сила за текущо производство. Да, спрямо ЕП ние трябва да отговаряме на всички поставени въпроси, но моята грижа е защо главният прокурор не отговаря на българските народни представители".
Още: "Не разпространявайте спекулации": Желязков с призив към търговските вериги
Още: Каракачанов: България да възстанови по-твърдия тон към Северна Македония
Йорданова предупреди и, че няма време за предсрочни избори - при 70-тина работни дни на парламента до края на годината, ако няма избори, кога ще правим бюджет, кога ще приемаме закони, за да не изпуснем средства по Плана за възстановяване от Европа. Именно там е засегната и темата с контрола на главния прокурор: Забележките от ЕК за Плана за възстановяване: За правомощията на Гешев, за въглищните централи
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Асен Василев: Увеличението на тока няма общо с еврозоната, но влияе на инфлацията
Още: Радев отговори на Борисов: Той ползваше като бащиния правителствения самолет
Георги Ангелов: Ако пак влезем в изборна спирала, губим 12 млрд. евро (ВИДЕО)