Радев ще проведе консултации с ДПС

02 ноември 2022, 05:48 часа • 1079 | прочитания

Днес държавният глава Румен Радев ще проведе консултации с представители на парламентарната група на „Движение за права и свободи”. 

Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

Срещата ще започне в 13.00 часа на „Дондуков“ 2 и е в съответствие с чл. 99, ал. 1 на Конституцията, президентът провежда консултации с представителите на парламентарните групи в новоизбрания 48-и парламент.

Припомняме, че президентът вече проведе консултации с ГЕРБ-СДС и с „Продължаваме промяната”.

Още в началото на процедурата Радев ясно заяви, че ще даде достатъчно време и ще провежда консултациите търпеливо, както и че няма да бърза с връчването на мандатите.

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

При срещите си с партиите, Радев настоява да се изчерпят докрай всички възможни опции за правителство.

Междувременно лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов даде формулата за правителство – ще има такова единствено, ако се проведат разговори в нова контактна група и решат приоритетите. Борисов дори очерта хоризонт за правителство – до месец май. Той разпореди и подкрепа от страна на депутатите на ГЕРБ по 16-те мерки, определени от „Продължаваме промяната”.

По време на консултациите с ПП в понеделник, Кирил Петков и Асен Василев заявиха и пред президента, че няма да подкрепят правителство на ГЕРБ.

ОЩЕ: Асен Василев: Не съм голям оптимист, че ще има правителство 

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес