Разнообразни нарушения по време на изминалата предизборната кампания отчитат от Съвета за електронни медии. Като се започне от използването на деца за предизборна агитация и се стигне до неприлични жестове в предизборните клипове. Това съобщи председателят на СЕМ доц. Георги Лозанов, предаде "Фокус".
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Според него кандидат депутатите се търсили различни начини да впечатлят избирателите включително и прекрачвайки закона.
Това произтича от факта, че тези агитационни форми, като хроники, обръщения, а до голяма степен и клипове са останали от началото на прехода и нямат никакъв ефект върху избирателите, обясни Лозанов.
Поради тази причина хората се чудят какво да извършат, за да провокират волята на избирателя.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Лозанов допълни, че СЕМ обмисля да направи препоръка за цялостна ревизия на законодателството. Председателят на СЕМ допълни, че всички нарушители вече са санкционирани от Съвета за електронни медии.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)