Лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов определи идеята на премиера Кирил Петков българите да даряват пари за оръжие за Украйна като "най-чудовищната глупост".
Още: Регионалният министър налага санкции на фирмите, поддържащи пътя (ВИДЕО)
В профила си във Facebook Трифонов пише, че трябва да се даряват пари за спасяване на човешки животи, а не за закупуване на оръжия, защото "това с оръжието е работа на държавата, а не на обикновените хора".
В понеделник министър-председателят обяви, че дарява заплатата си в кампания за боеприпаси за Украйна и откри кампания за набира на средства.
Ето и цялата публикация на лидера на "Има такъв народ":
Още: Администрацията на Радев окончателно без НСО, охраната на Пеевски обаче остава
Още: Потоп в Елените: Лодки на армията се включват след слизането на вода от деретата (ВИДЕА)
Тъй като силата е в истината, ще ви кажа един факт. Моят екип е автор на идеята за благотворителната кампания "Българската Коледа". И по-конкретно - Росен Петров, когато работеше за нас. И когато президент беше Георги Първанов в първия си мандат. Ние я правихме в началото, сега други хора я правят.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Министър след скандала с Роби Уилямс и ДАИ: Подцених корупцията, повече няма да го правя
Още: Ще мобилизира ли гражданска енергия: Крум Зарков стиска палци на казуса "Сарафов"
Но "Българската Коледа" съществува и до днес и е помогнала на хиляди деца. Извинете - българският народ е помогнал на хиляди деца. И това е достойно, човеколюбиво и правилно.
А идеята на Кирил Петков, който е министър-председател, българите да даряват пари за оръжие за Украйна, е най-чудовищната глупост, която съм чувал. Трябва да се даряват пари за спасяване на човешки животи, а не за закупуване на оръжия. Това с оръжието е работа на държавата, а не на обикновените хора.
Още: Катастрофира Макларънът, с който "Величие" тръгна да разобличава корупцията (ВИДЕО)
Още: Алгафари след разговорите си с Пеевски: Не ме пишете независим анализатор