Български биопроизводители притеснени от невъзможност да подадат заявления за помощ

08 май 2020, 12:47 часа 2765 прочитания

Българските биопроизводители са изключително притеснени, че в оставащите дни до края на кампанията за подаване на заявления за подпомагане - 15 май, все още не е възможно да се подават заявленията по мярка 10 Агроекология и климат и мярка 11 – Биологично земеделие.

Още: Идва друг студен фронт, ще става ли за море? Анастасия Стойчева отговори

Още: "Несебър няма да изпадне от ЮНЕСКО": Говори културният министър

Днес председателят на Българска асоциация Биопродукти –Албена Симеонова е провела разговор с министър Десислава Танева по въпроса, съобщават биопроизводителите.

В него са повдигнати всичките тези въпроси и притеснения от възможността десетки хиляди земеделски производители да НЕ успеят да приключат навреме и без санкции своите заявления.

След този разговор Българска асоциация биопродукти внесе в Министерството на земеделието, храните и горите писмо, с настояване да бъде удължен срока за подаване на заявленията в кампания 2020г без санкции.

Още: Кой има имен ден днес, 17 юли 2025 г. Честито!

Още: Най-важните новини за деня, 16 юли 2025 г.

Те прилагат и писмото към министър Танева.

Припомнете си какво обеща Танева на биопроизводителите.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес