За втори път на днешния 21 септември отбелязваме Ден без загинали на пътя. През миналата година, на 21 септември нямаше нито един загинал след катастрофа в България.
Още: Най-важните новини за деня: 1 май 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
През това лято по българските пътища са загинали 184 души, като е имало 2000 катастрофи. За съжаление черната статистика, водена от МВР, показва, че от началото на годината на територията на страната са станали 4820 пътнотранспортни произшествия, загиналите са 448 души, а 6100 са ранените.
Българският Червен кръст ще се включи в инициативите на Европейската мрежа на службите на пътна полиция ТИСПОЛ в подкрепа на усилията на ГД "Пътна полиция" за намаляване на катастрофите на пътя.
На днешния ден от 10 до 12 часа доброволци на БЧК ще предоставят на гражданите в централните автогари в София и в областните градове информационни материали относно безопасността на движението по пътищата и относно оказването на първа долекарска помощ при инцидент на пътя.
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София