Министър Кацаров издаде две заповеди за удължаване срока на противоепидемичните мерки

31 август 2021, 16:20 часа 3284 прочитания 0 коментара

Във връзка с решението на Министерския съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до 30 ноември, министърът на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров издаде днес две заповеди за продължаване на действащите към момента противоепидемични мерки в страната.

Още: Започва ловът на пъдпъдъци, гургулици, гривяк, горски бекас и обикновена бекасина

Още: "Безчовечност и безчинства": Гроздан Караджов за свалената инвалидна количка на дете от Ryanair

В заповедите се регламентират задълженията на работодателите да извършват дезинфекция и да осигуряват дистанция и предпазни маски в офисите. Остава в сила препоръката да се пристъпи към дистанционна работа навсякъде, където е възможно.

Регламентирано е и задължението за носене на маска при обслужване на клиенти, освен ако не е осигурена преграда. Маските са задължителни в закрити помещения - в градския транспорт, религиозните храмове, болници и здравни заведения и други.

Работодателите може да допуснат изключение от изискването за носене на защитна маска за служителите, в случаите когато са ваксинирани срещу COVID-19.

Още: Кой има имен ден днес, 9 август 2025 г. Честито!

Още: Прогноза за времето - 9 август 2025 г. (събота)

Заповед № РД-01-743/31.08.2021 г. е в сила до 30 ноември, включително.

Заповед № РД-01-745/31.08.2021 г. е в сила до 10 септември, включително.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес