Международна среща на работната група по червеногушата
гъска към Афро-евразийското споразумение за опазване на
водолюбивите птици ще се проведе на 18 и 19 февруари в Каварна, съобщиха от Българското дружество за защита на птиците (БДЗП).
Още: Най-важните новини за деня: 1 май 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)
Семинарът е част от проекта " Сигурни зимовища за червеногушата гъска" на БДЗП. Дискусиите ще бъдат насочени към идентифициране на ключовите места по прелетния път, проблемите с лова и опазване на местообитанията на вида.
Във форума ще участват представители на страните, върху териториите на които е разположен миграционния път на червеногушата гъска - Румъния, Молдова, Украйна, Казахстан, Русия, България.
Очакват се и представители на организации от Западна Европа, които се занимават с опазването на този застрашен от изчезване рядък вид водолюбиви птици,добавиха още от БТА.
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София