В София моят избор за кмет се казва Ваня Григорова. Това написа във Facebook лидерът на "Има такъв народ" Слави Трофонов.
Още: Община Елин Пелин откри учебната година с много музика, усмивки и настроение
Още: Терзиев: 17 септември ще бъде присъствен в училище
По думите му след като "Продължаваме промяната - Демократична България" имат голямо представителство в общинския съвет, кметът, за нищо на света, не трябва да е пак от ПП-ДБ - за да има взаимен контрол.
Това потвърждава информацията, разпространена от лидера на БСП Корнелия Нинова след вота, че партията на Трифонов ще застане зад левия кандидат.
Още: 3 часа по-късно: Борисов се отметна за балотажа, не бил казал да се подкрепя Григорова (ВИДЕО)
Още: Столична община пита софиянци и бизнеса за паркирането в града
Още: Кино маратон в Елин Пелин
Припомняме, че кандидатът на обединението взе 31,80% (119 121 гласа). Негов съперник на балотажа на 5 ноември ще е Григорова, издигната от коалицията "БСП за България" - тя има 21,59% подкрепа (80 875 гласа).
Оценка на резултатите
Според Трифонов резултатите на "Има такъв народ" от местните избори са логично добри. И логично ще стават още по-добри.
Още: Община Самоков предприема мерки за опазване на лебедовото яйце
Още: Затварят кръстовището на бул."Стамболийски" и "К. Величков" до 20 декември
"Използвам случая да благодаря на всички гласували, на всички гласували за Има такъв народ и на всички участници от структурите на Има такъв народ. Благодаря ви за вашата гражданска позиция, за вашата смелост, достойнство и отговорност. Благодаря ви, за мен е чест!", написа той. Още: Борисов призова да се гласува за Ваня Григорова в София (ВИДЕО)
"Това, което ни очаква, е поредица от битки за установяване на нормален и достоен живот в нашата прекрасна родина. И ние ще ги проведем, защото това може да е път изпълнен с трудности, но целта оправдава средствата", допълва той.
Още: Отвориха зазидания заради казино вход на училище в София (СНИМКИ)
Още: Община Елин Пелин дава стипендии до 2000 лв. за студенти
"Мога да ви кажа какво мисля аз. Не подкрепям и никога няма да подкрепям сегашното ръководство на "Продължаваме промяната". И ще ви кажа защо. Защото са безсрамни лъжци. Защото се мислят за повече от останалите. Мислят се за специални и богоизбрани. Мислят си, че всичко им е позволено. А всички нас, останалите, ни мислят за втора категория хора. Те безусловно са се самозабравили. Те неслучайно бяха наречени шарлатани и както казах, когато ги свалих от власт предния път - те за нищо на света не трябва да се докосват до власт!", категоричен е лидерът на ИТН.