Федерер с нов рекорд (ВИДЕО)

3272

Една от легендите на тениса на корт - Роджър Федерер, постигна нов колосален успех в богатата си кариера. Федерер спечели за 10-ти път турнира в родния си град Базел и така вече има две надпревари, в които има двуцифрено число титли - в Базел и в германския град Хале, където състезанието се провежда на трева. Общо в кариерата си Федерер има вече 104 титли на ниво ATP и му трябват само още 5, за да изравни "вечния" рекорд на Джими Конърс.

В днешния ден интрига на финала нямаше - швейцарецът размаза с 6:2, 6:2 младия Алекс Де Минор, познат и в България, тъй като той игра с Григор Димитров на тазгодишния US Open и нашето момче го победи с 3:0 сета точно преди да отстрани на четвъртфинал в петсетов мач именно Федерер.

Единствената по-голяма трудност за Федерер беше първият му сервис гейм, в който допусна от 40:0 в негова полза да се стигне до равенство след два поредни пропуска от форхенд, като на швейцареца му трябваха общо 6 възможности, за да вземе гейма. Той обаче така и не допусна Де Минор до точка за пробив, а оттук-насетне не му даде да помирише дори повече от 2 точки, когато швейцарецът държеше сервиса.

Роджър проби за 3:1 гейма, като затвори първия сет с пробив, направи почти същото и във втория - пробив за 2:0 гейма и още един за 6:2, като реализира първия си мачбол с излизане на мрежа, което пообърка Де Минор и австралиецът пропусна нелоша права по форхенд, с която можеше поне да отложи неизбежния край.