Световна ранглиста: Григор Димитров близо до №7, Джокович изпадна до трето място

10 юни 2024, 10:08 часа • 9977 | прочитания

Голямата звезда на българския тенис Григор Димитров остава на 10-о място в обновената световна ранглиста на ATP. След като достигна до рекорден 1/4-финал на Ролан Гарос, Гришо завоюва 220 точки и се доближи до тенисистите, заемащи седмо, осмо и девето място.

Още: Джокович гони два уникални рекорда на Федерер на Уимбълдън

Още: Григор чака първия си съперник на Уимбълдън: Коя е "късата клечка", която дори Синер и Алкарас не искат да изтеглят?

Григор Димитров завоюва ценни точки от Ролан Гарос

Активът на Григор Димитров е 3775 точки. Той е с 35 точки пред Стефанос Циципас, който загуби две позиции в световната ранглиста. Пред Гришо са №9 Алекс де Минор (3845), №8 Хуберт Хуркач (3995) и №7 Каспер Рууд (4025). Следва №6 Андрей Рубльов, който е далеч напред с 4710 точки.

ОЩЕ: Колосалната сума, която Григор завоюва от началото на 2024-а

Григор Димитров ранглиста топ 10

Още: Игра 1/2-финал на Ролан Гарос, но отпадна още в първия кръг на квалификациите на Уимбълдън

Още: "Този факт прави Джокович най-великия на трева": Доминация на Ноле на Уимбълдън засенчва дори Федерер

Гришо все по-близо до топ 8 на света

Ако Григор продължава със солидното се представяне, то има отлични шансове да влезе в топ 8 и да участва на Финалите на ATP в края на сезона. За там се гледат само точките от началото на 2024-а, като Димитров заема девето място - на 145 от осмия Рубльов.

Яник Синер е №1, Карлос Алкарас излезе втори

Иначе световният тенис има нов лидер - Яник Синер с 9525 точки. Втори е шампионът на Ролан Гарос Карлос Алкарас с 8580, а трети е Новак Джокович (8360).

Припомняме, че Джокович се оттегли от Ролан Гарос след контузия на коляното, заради която веднага се подложи на операция в опит да се възстанови навреме за Олимпийските игри в Париж. След операцията на коляното Джокович получи отлични новини.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес