Категоричен Сити и отмъстителен Атлетико громят в Шампионска лига (ВИДЕО)

3961
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Манчестър Сити математически си осигури класиране за следващия етап на Шампионската лига. В двубой от четвъртия кръг на груповата фаза на надпреварата "гражданите" записаха категоричен успех с 3:0 над Йънг Бойс. Ерлинг Холанд отбеляза две попадения - в 23-тата минута от дузпа и в началото на втората част. Другият гол бе дело на Фил Фоудън.

Сити и Лайпциг продължават напред

На "Етихад" гостите останаха с 10 души на терена в 53-тата минута, тъй като Сандро Лаупер беше изгонен с втори жълт картон. Така селекцията на Пеп Гуардиола оглавява класирането без допусната грешка - с 12 точки. Третият Цървена Звезда и четвъртият Йънг Бойс имат само пункт в актива си и не могат да изместят английския гранд. Лайпциг е втори с 9 точки и също продължава напред.

ОЩЕ: Кръв беляза Шампионска лига: Фен на ПСЖ бе наръган от ултраси на Милан

В друга среща от Шампионска лига Атлетико Мадрид разгроми Селтик с 6:0 - рекордна победа в този турнир в клубната история на испанците. Антоан Гризман и Алваро Мората се разписаха по два пъти. Другите попадения за домакините реализираха резервите Самуел Лино и Саул Нигес. По този начин "дюшекчиите" си отмъстиха за хикса в миналия сблъсък между двата отбора.

Мачове в Шампионска лига от 19:45 часа

Борусия Дортмунд - Нюкасъл 2:0 (ВИДЕО) (26' - 1:0, Фюлкруг; 79' - 2:0, Бранд)

Шахтьор Донецк - Барселона 1:0 (ВИДЕО) (40' - 1:0, Сикан)

Мачове в Шампионска лига от 22:00 часа

Милан - ПСЖ 2:1 (9' - 0:1, Шкриниар; 12' - 1:1, Леао; 51' - 2:1, Жиру)

Атлетико Мадрид - Селтик 6:0 (6' - 1:0, Гризман; 45+3' - 2:0, Мората; 60' - 3:0, Гризман; 66' - 4:0, Лино; 76' - 5:0, Мората; 85' - 6:0, Нигес)

Цървена звезда - РБ Лайпциг 1:2 (9' - 0:1, Симонс; 77' - 0:2, Опенда; 81' - 1:2, Хенрихс)

Порто - Антверп 2:0 (31' - Еванилсон(д); 90+1' - 2:0, Пепе

Лацио - Фейенорд 1:0 (45+1' - 1:0, Имобиле)

Манчестър Сити - Йънг Бойс 3:0 (22' - 1:0, Холанд (д); 45+1' - 2:0, Фодън; 52' - 3:0, Холанд)