Ман Юнайтед обезоръжи настървения Ливърпул в напрегнато дерби на "Анфийлд" (ВИДЕО)

3463

Английските грандове Ливърпул и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят след равенство 0:0 на "Анфийлд" в голямото дерби от 17-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци влязоха като абсолютен фаворит в дербито, но не оправдаха очакванията срещу осакатения състав на Ерик тен Хаг.

Ливърпул изпусна да бие осакатения Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" имаха сериозни кадрови проблеми преди мача, като се очакваше това да се отрази и на представянето на отбора. Ливърпул обаче също игра под равнището си, особено в офанзивен план, където бе безидеен как да стигне до попадение.

През първото полувреме Ливърпул очаквано доминираше на терена, като използваше всеки един момент, за да притисне Юнайтед пред наказателното си поле. Мърсисайдци контролираха топката повече, но играта им не постигаше търсения резултат - отбелязването на гол.

За 45 минути: 1 докосване от Юнайтед в пеналтерията на Ливърпул

Ерик тен Хаг, който влезе в срещата с куп кадрови проблеми, успя да изпълни тактическата си цел - да ограничи головите ситуации за противника. "Червените дяволи" завършиха първото полувреме със само едно докосване в противниковото наказателно поле, но пък опазиха вратата си суха.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед

Ливърпул остана безидеен и през второто полувреме

Десетина минути след подновяването на игра Алехандро Гарначо излезе на чиста стрелкова позиция срещу Алисон, но в последния момент Александър-Арнолд предотврати опасността. Малко по-късно Юрген Клоп бе принуден да извърши смяна, след като Райън Гравенберх получи контузия.

В 65-ата минута Александър-Арнолд отправи опасен удар ниско по тревата, който премина на сантиметри от страничния стълб. Малко след това и Расмус Хойланд имаше добра възможност да вкара, но стреля право в тялото на Алисон.

В заключителните минути Ливърпул увеличи натиска към противниковата врата, но показа безсилие в последната третина от терена. "Червените" имаха и претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Юнайтед, но съдиите не видяха непозволена игра.

Далот бе изгонен в края

В края на мача Диого Далот получи два последователни картона и бе изгонен. Юнайтед обаче спечели ценна точка без да инкасира гол, след като през пролетта допусна цели седем при разгромната загуба с 0:7 от Ливърпул. Трябва да се отбележи, че "червените дяволи" нямат отбелязан гол на "Анфийлд" от 5 години.

Ливърпул остана зад Арсенал в класирането

В класирането Ливърпул остава на втора позиция с 38 точки - на пункт зад лидера Арсенал, който победи Брайтън (ВИДЕО) по-рано през деня. Със същия актив на третото място е Астън Вила. Манчестър Юнайтед е седми с 28 пункта. В следващия кръг мърсисайдци домакинстват на Арсенал, а "дяволите" гостуват на Уест Хям.