Милан се сгромоляса срещу Удинезе, четвърти мач без победа за "росонерите" (ВИДЕО)

6509

Милан допусна грешна стъпка срещу Удинезе в двубой от 11-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" загубиха с 0:1 на „Джузепе Меаца“. Единственото попадение в срещата отбеляза Роберто Перейра от дузпа, отсъдена за нарушение на Ясин Адли срещи Фести Ебоселе, в 62-рата минута.

Милан е в криза

Това бе четвърти мач без победа за селекцията на Стефано Пиоли. В миналия кръг от "Калчото" Милан профука два гола преднина срещу Наполи, а преди това отстъпи и на Ювентус. В Шампионска лига пък ПСЖ размаза "Дявола", който заема третото място във временното класиране на италианското първенство с 22 точки. Удинезе се изкачи до 16-ата позиция с 10 пункта.

Милан

"Росонерите" с пропуски през първата част

В деветата минута Перейра можеше да открие резултата, ала стреля в аут. В средата на първото полувреме стражът на гостите Марко Силвестри изби опасен шут на Давиде Калабрия. По-късно вратарят отрази и опит на Юнус Муса. Фриуланите не отправиха точен удар до почивката.

ОЩЕ: Златан пред завръщане в Милан

Дузпа носи успеха за Удинезе

През втората част Кристиан Кабаселе и Тижани Райндерс се отчетоха с пропуски за своите отбори. В 60-ата минута Адли настъпи Фести Ебоселе в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. Капитанът на "зебрите" Перейра се нагърби с изпълнението на дузпата и не сбърка за 0:1. В заключителната фаза Силвестри бе на достатъчно добро ниво, за да запази мрежата си суха.

Интер излъга Аталанта

По-рано през деня Интер постигна изключително важен успех с 2:1 при визитата си Аталанта. Хакан Чалханоолу от дузпа в 40-ата минута и Лаутаро Мартинес през второто полувреме вкараха головете за "нерадзурите". В 61-вата минута Джанлука Скамака намали изоставането на бергамаските, които завършиха срещата с 10 души на терена заради червен картон на Рафаел Толой в последните мигове.

ДНИТЕ ДО ЕВРО: Ези-тура носи първата титла на Италия