Навършват се 51 дни от началото на военната операция на Русия в Украйна. Оправданието за инвазията, стартирала на 24 фавруари - самозащита, по думите на руския представител в Съвета за сигурност на ООН Василий Небензя и на самия руски държавен глава. Те се позоваха на чл. 51 от Хартата на ООН, част от който гласи "Никоя разпоредба на тази харта не накърнява неотменимото право на индивидуална или колективна самоотбрана в случай на въоръжено нападение срещу член на организацията, докато Съветът за сигурност вземе необходимите мерки за поддържането на международния мир и сигурност."
Още: Сериозна опасност за почиващите в Гърция: Полицията с важно предупреждение
Още: Пълен провал за Орбан: Референдумът му против Украйна в ЕС е с нищожна активност
В четвъртък вечерта стана ясно, че крайцера Москва - смятан за флагман на руския черноморски флот, е потънал. Това е станало при опит да бъде изтеглен на буксир до пристанище, след като беше повреден от взрив. Ден по-рано от украинска страна обявиха, че са уцелили кораба с две противокорабни ракети "Нептун". Москва обаче обяви, че е имало пожар вследствие на взрив на муниции.
ВИДЕО от УКРАЙНА - 50 ДНИ ВОЙНА!
Today is the 50th day of the war in #Ukraine. During this time, #Putin and his "liberators" have brought only death and destruction to Ukraine. pic.twitter.com/ZLqJt00NaA
Още: Аналогии с ударите на САЩ в Иран: Годишнина от плана на Хитлер да победи СССР
Още: Година по-късно: Русия пак предлага промяна на границите в Балтийско море
— NEXTA (@nexta_tv) April 14, 2022