За поредна година учениците от ПГВМСС „Св. Георги Победоносец“ взеха активно участие в съвместната образователна програма на Министерство на образованието и науката и Висш съдебен съвет, насочена към популяризирането на съдебната система и повишаването на правната култура сред младите хора.
Софийският околовръстен път и Северната скоростна тангента се превръщат в най-контролираните пътни артерии в България чрез мащабната "Национална интелигентна система за сигурност" (НИСС).
Преди година отделението беше едно от многото детски болнични пространства в България, които ежедневно посрещат болката, страха и тревогата на децата и техните родители в среда, останала далеч от представата за място, създадено за лечение и грижа.
За първи път: Костинброд организира Фестивал на гъбата и билката. Заповядайте на един незабравим ден сред красотата на природата, ароматите на билките и богатството на горските гъби!
Пореден голям успех за школата на БК „Рилски спортист“!
Момчетата до 14 години завоюваха Купата на България по баскетбол в своята възрастова група, а юношите до 16 години спечелиха бронзовите медали в държавното първенство.
Боровец отново ще бъде джаз! От 31 юли до 4 август 2026 г. Международният джаз фестивал „Д-р Емил Илиев“ ще събере на една сцена изключителни български и световни музиканти за своето 29-о издание.
Живеещите в района на подлеза на "Плиска" съобщават за ръст на нападенията в района. От известно време група от около 20-ина души се събира около подлеза и тормози живеещите наоколо, твърдят те.
Категоричен отпор на идеята за поскъпване на билетите и картите за градски транспорт в София обявиха от "Спаси София". Лидерът на организацията Борис Бонев заяви, че прехвърлянето на близо 100 млн. евро дефицит върху пътниците е "грешна политика", която наказва хората, избрали обществения транспорт.
Работата по изготвянето на нов План за управление на природен парк „Витоша“ трябва да започне в началото на 2027 г. Това обяви министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова след среща в Министерството на регионалното развитие и благоустройството, посветена на бъдещето на планината и необходимите законодателни промени.
Недостигът на шофьори в градския транспорт остава сериозно предизвикателство както за София, така и за цяла Европа. За да се справи с проблема, "Столичен автотранспорт" назначава 25 чуждестранни водачи, а още 15 са се включили в програмата за безплатно обучение за категория D срещу ангажимент за работа в дружеството за срок от три години.
Ремонтът на пътя Ярлово - Ковачевци край Самоков е в своя финален етап! Кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов, директорът на строителната дирекция Красимира Костадинова и отговорникът по проекта от страна на Община Самоков инж.
От днес (19 юни) до понеделник (22 юни) частично ще се ограничава движението в крайна дясна лента в отсечката от вход/изход на метростанция "Летище София" на Терминал 2 до отбивката за вход към "Терминал 2 паркинг P4", отвеждаща до парка на летището, съобщиха от Столична община.
Софийският околовръстен път и Северната скоростна тангента се превръщат в най-контролираните пътни артерии в България чрез мащабната "Национална интелигентна система за сигурност" (НИСС).
За поредна година учениците от ПГВМСС „Св. Георги Победоносец“ взеха активно участие в съвместната образователна програма на Министерство на образованието и науката и Висш съдебен съвет, насочена към популяризирането на съдебната система и повишаването на правната култура сред младите хора.
Преди година отделението беше едно от многото детски болнични пространства в България, които ежедневно посрещат болката, страха и тревогата на децата и техните родители в среда, останала далеч от представата за място, създадено за лечение и грижа.
Група българи отговориха на палежите на български дипломатически автомобили в Северна Македония с бели рози върху колите на посолството на Скопие у нас.
Живеещите в района на подлеза на "Плиска" съобщават за ръст на нападенията в района. От известно време група от около 20-ина души се събира около подлеза и тормози живеещите наоколо, твърдят те.
От днес (19 юни) до понеделник (22 юни) частично ще се ограничава движението в крайна дясна лента в отсечката от вход/изход на метростанция "Летище София" на Терминал 2 до отбивката за вход към "Терминал 2 паркинг P4", отвеждаща до парка на летището, съобщиха от Столична община.
Софийският околовръстен път и Северната скоростна тангента се превръщат в най-контролираните пътни артерии в България чрез мащабната "Национална интелигентна система за сигурност" (НИСС).
Категоричен отпор на идеята за поскъпване на билетите и картите за градски транспорт в София обявиха от "Спаси София". Лидерът на организацията Борис Бонев заяви, че прехвърлянето на близо 100 млн. евро дефицит върху пътниците е "грешна политика", която наказва хората, избрали обществения транспорт.
Недостигът на шофьори в градския транспорт остава сериозно предизвикателство както за София, така и за цяла Европа. За да се справи с проблема, "Столичен автотранспорт" назначава 25 чуждестранни водачи, а още 15 са се включили в програмата за безплатно обучение за категория D срещу ангажимент за работа в дружеството за срок от три години.
Наред с дискусиите по Подробния устройствен план (ПУП) на Борисова градина, администрацията на Столична община получи редица конструктивни предложения от граждани и организации.
Работата по изготвянето на нов План за управление на природен парк „Витоша“ трябва да започне в началото на 2027 г. Това обяви министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова след среща в Министерството на регионалното развитие и благоустройството, посветена на бъдещето на планината и необходимите законодателни промени.
Ремонтът на пътя Ярлово - Ковачевци край Самоков е в своя финален етап! Кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов, директорът на строителната дирекция Красимира Костадинова и отговорникът по проекта от страна на Община Самоков инж.
За първи път: Костинброд организира Фестивал на гъбата и билката. Заповядайте на един незабравим ден сред красотата на природата, ароматите на билките и богатството на горските гъби!
Група българи отговориха на палежите на български дипломатически автомобили в Северна Македония с бели рози върху колите на посолството на Скопие у нас.
София най-после прави дългоочакваната стъпка към пълна дигитализация на градския транспорт. От днес в платформите Google Play и App Store е налично новото официално приложение Sofia2Go, което позволява на пътниците да прехвърлят физическите си транспортни карти директно в дигиталните портфейли на телефоните си (Google Wallet и Apple Wallet).
Преди години бившият главен архитект на София Петър Диков изготви проект за геотермалните води в София и как с тях могат да се отопляват големи сгради. „Проблемът с геотермалната енергия е много важен и според мен ще става все по-важен.
Три столични квартали ще останат без топла вода заради ремонти. От 22 юни до 26 юни топла вода няма да има в кв. "Захарна фабрика", съобщиха от "Топлофикация София".
В неделя (7 юни) ще бъде в сила временна организация на движението поради провеждането на маратона Business Run Sofia, съобщиха от пресцентъра на Столичната община (СО).
На 15 юни (понеделник) “Метрополитен“ ЕАД предсрочно възстановява експлоатацията на метростанциите “Театрална“ и “Хаджи Димитър“ от третата линия на софийското метро, съобщават от дружеството.
Обезщетението за безработица в София-град е по-високо от минималната работна заплата. Това сочат последните данни на Националния осигурителен институт, според които то е средно 626,22 евро.
Въпреки безпрецедентните протести на гражданите, Комисията по екология към Столичния общински съвет (СОС) отложи доклада на „Спаси София“, който трябваше да спре строежа на небостъргач в кв. „Младост“. „Абсолютно скандални и координирани действия белязаха последното заседание на Комисията по екология.
И тази година "Топлофикация-София" ще извършва големи планови ремонти на топлопреносната мрежа през летния период. Целта е да се повиши надеждността на топлоснабдяването и подготовка на системата за отоплителен сезон 2026/2027 г., посочват от дружеството.
Жители на кварталите "Младост" в София отново излязоха на протест тази вечер срещу строежа на 75-метровата сграда в непосредствена близост до метростанция "Акад.
Певицата DARA беше удостоена със званието "Почетен гражданин на София" след решение на Столичния общински съвет, прието с тайно гласуване по време на днешното заседание на общинарите.